Dzień Górnika

Dodatkowe informacje pojawią się wkrótce
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Wojewódzki finał zmagań w badmintona

14 listopada nasze uczennice Maja Skupnik i Julia Borek brały udział w kolejnym etapie zmagań z badmintonem. Tym razem także nie dały szans rywalkom i zajmując 1 miejsce awansowały do półfinału wojewódzkiego.
W dniu 23 listopada Maja Skupnik i Julia Borek reprezentowały naszą szkołę w półfinale wojewódzkim z badmintona. Zajmując 2 miejsce zapewniły sobie wielki finał.
4 grudnia to nie tylko Barbórka. Nasze dziewczyny w tym dniu zmagały się w finale wojewódzkim z badmintona. Na tym etapie przeciwnik okazał się silniejszy, jednak nasze dziewczyny ostatecznie uplasowały się na wysokim 7 miejscu. Myślę, że to jest ogromny sukces tych dziewczyn, które z małej szkoły zabrnęły tak wysoko pokonując po drodze naprawdę trudnych przeciwników. GRATULACJE I UŚCISKI.

E. Uherek
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Wywiadówki i konsultacje dla rodziców

w dniu 27.11.2018r. o godz. 16.30 odbędą się wywiadówki i konsultacje dla rodziców. W czasie ich trwania rodzice otrzymają loginy i hasła do dziennika elektronicznego. Serdecznie zapraszamy.

Podziękowanie za udział w zbiórce elektośmieci

Przeczytaj list Green Office Ecologic Spółka z o.o. z podziękowaniami za aktywny udział w zbióre elektrośmieci.Kliknij!

Przedstawienie profilaktyczne

Dodatkowe informacje wkrótce
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Gminny Turniej Gier Planszowych

Dodatkowe informacje wkrótce
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Turniej Szachowy

Dodatkowe informacje wkrótce
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Dzień Biblioteki

Dodatkowe informacje wkrótce
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Dzień wolny

Informujemy, że dzień 12 listopada 2018r. jest dniem wolnym.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Przeczytaj list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.Kliknij!

Zbiórka charytatywna z okazji Dnia Wszystkich Świętych

Przeczytaj list Fundacji "Wspólnota Dobrej Woli" z Wodzisławia Śląskiego z podziękowaniami za pomoc w organizacji zbiórki charytatywnej.Kliknij!

Akcja "Pomoc dla zwierzaków ze schroniska
w Jastrzębiu Zdroju"

Nasz Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze organizują zbiórkę karmy (suchej, mokrej) i starych koców dla zwierząt ze schroniska w Jastrzębiu Zdroju. Od 29 października do 16 listopada 2018r. Bardzo prosimy o przynoszenie karmy lub koców do szkoły i zgłoszenie tego faktu swoim wychowawcom.
Pieski i kotki ze schroniska liczą na Waszą pomoc!
L. Szymańska
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Szkolna akcja „Czysty Aniołek”

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego bardzo chętnie angażują się w działalność charytatywną. Nigdy nie zostają obojętni wobec potrzeb innych osób.
W październiku br., w naszej szkole odbyła się akcja „Czysty Aniołek”- w ramach działalności stowarzyszenia „Piękne Anioły”. Uczniowie zbierali środki czystości, środki higieny osobistej, a także kosmetyki i ręczniki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego regionu. Liczył się każdy drobny gest. Jak się okazało, zaangażowanie dzieci i młodzieży w zbiórkę było bardzo duże, a nasza szkoła spisała się na medal. Wśród środków czystości, środków higieny osobistej, pojawiło się wiele ręczników, kosmetyków (odżywek, kremów, dezodorantów), szczoteczek do zębów.
8 listopada br. przedstawiciel stowarzyszenia „Piękne Anioły”, pani Monika Sobik osobiście odebrała zebrane przez naszych uczniów dary i było mile zaskoczona ich ilością. W organizację zbiórki zaangażowało się Szkolne Koło Wolontariatu.
Bardzo dziękujemy za wzorową postawę, udzielone wsparcie i pomoc wszystkim zaangażowanym uczniom oraz ich rodzicom.
I. Hudek
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Uroczysta akademia z okazji 100.Niepodległości

9 października wychowankowie przedszkola i uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolengo w  Godowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Wychowankowie przedszkola zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Chwalili piękno ziemi ojczystej i opowiadali o patriotyzmie. Następnie uczniowie klasy Va i VI zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne, opowiadając historię drogi Polski do odzyskania niepodległości. Nie zabrakło również nawiązań do współczesności.
Wszyscy wychowankowie i uczniowie naszego zespołu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu dla niepodległej. Wszyscy o godzinie 11.11. wspólnie zaśpiewali nasz hymn narodowy.

J. Chrzan
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Akcja "Czysty Aniołek"!

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski ZSP w Godowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do szkolnej zbiórki charytatywnej: „Czysty Aniołek”, którą prowadzi stowarzyszenie Piękne Anioły dla najuboższych dzieci.
Do końca października br. zbieramy środki czystości i środki do higieny osobistej m.in: mydła, żele, płyny do kąpieli, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, a także wszelkie środki piorące i czyszczące oraz ręczniki.
Zbiórka jest dobrowolna. Liczy się każdy drobny gest. Bardzo dziękujemy za aktywny udział i zaangażowanie w tak szlachetnej inicjatywie.
Zobacz plakat akcji Kliknij!
I. Hudek
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

Drodzy rodzice - oddajac elektrośmieci wspieracie szkołę!
W tym roku szkolnym szoła przystąpiła do Akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektośmieci".
Akcaj am na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzizy , oraz prawidłowego gospodarowania odpadami
Teramin akcji: 01.10.2018r. - 19.10.2018r.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Godowie

W akcji nie ma przegranych - zyskuje każda skzoła.W zamian za przyniesiony zużyt sprzet elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzetu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, wystawiamy niezbędne dokumenty w przypadku oddania sprzętu przeznaczonego do likwidacji.
Organizatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 514 048 815, 669 482 511, e-mail:eko-szkoly@greenoffice.co
www.dzieci-zbieraja-elekrosmieci.pl

Wojewódzki Konkurs z Języka angielskiego "English Vocabulary Genius V"

26 października uczniowie klas VII i VIII: Karolina Damec, Tomasz Posanow, Paulina Herman, Wojciech Gawenda oraz Robert Staniczek wzięli udział w finale konkursu z języka angielskiego "English Vocabulary Genius" w Radlinie. Konkurs polegał na wyuczeniu się 250 słów z języka angielskiego (z różnych kategorii) oraz napisaniu testu sprawdzającego poziom zapamiętania wyrazów. Niestety, konkurencja była bardzo liczna i silna, dlatego naszym miłośnikom języka angielskiego nie udało się zdobyć miejsc na podium. Mieli za to okazję by ćwiczyć i sprawdzić swoją pamięć.

L. Szymańska
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Turniej badmintona

Za nami 2 dni zmagań w badmintona. 24 i 25 października uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w tej dyscyplinie na szczeblu powiatowym. Rywalizowali w kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt klas IV - VI oraz VII - VIII + gimnazjum. Ten turniej jednak się nie skończył dla dziewcząt klas młodszych Mai Skupnik i Julii Borek, ponieważ awansowały z I miejsca do 1/4 finału wojewódzkiego i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec sukcesów tych zawodniczek. Pozostali nasi uczniowie zajęli również wysokie lokaty od V do VI miejsca. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

E. Uherek
Zawody sportowe klas młodszych

Dodatkowe informacje wkrótce

Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

„Tajemniczy ogród” na deskach teatru

24 października udaliśmy się do teatru w Rybniku, aby zobaczyć spektakl pt.”Tajemniczy ogród”. W wycieczce uczestniczyły trzy klasy: 5a, 5b oraz 6a. Jechaliśmy tam, ponieważ była to nasza lektura. Opiekowały się nami panie z naszej szkoły: Izabela Zozworek, Mariola Sygut i Justyna Chrzan.
Wyreżyserował i zaadaptował to widowisko Bogdan Kokotek. Za scenografię i kostiumy odpowiadała Agata Kokotek. Muzykę skomponował Zbigniew Siwek. W rolę Mary wcieliła się Patrycja Sikora, zaś Collina Cravena zagrał Marcin Kaleta. Joanna Litwin-Widera odegrała rolę Marty Sowerby. Tomasz Kłaptocz wystąpił jako Pan Craven. Spektakl opowiadał historię życia dziesięcioletniej dziewczynki, która wychowywała się w Indiach. Po śmierci rodziców przyjechała do Anglii. Tam zajmowała się ogrodem, co wpłynęło pozytywnie na jej zachowanie. Z niegrzecznej dziewczynki stała się troskliwą i cierpliwą ogrodniczką. Aktorzy występujący na scenie bardzo przekonywująco odegrali swoje role. Kostiumy i scenografia przenosiła widzów do miejsc, w których przebywała Mary.
Według mnie spektakl ten powinni zobaczyć wszyscy. Pomógł lepiej zrozumieć lekturę. Ze spektaklu wynika, że każdy może się zmienić.
K. Frączek
Sprawozdanie z wycieczki do teatru

24 październik 2018 roku klasy 5a, 5b i 6 pojechały do Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybnikuna spektakl na podstawie książki pt. „Tajemniczy ogród”. Opiekunami były panie Izabela Zozworek, Mariola Sygut, Justyna Chrzan i Judyta Grzegoszczyk. Przedstawienie trwało 2 godziny.
Spektakl wyreżysterował Bogdan Kokotek. Scenografię i kostiumy przygotowała Agata Kokotek. Muzyką zajął się Zbigniew Siwek. W rolę Mary Lenoxx wcieliła się Patrycja Sikora. Colina Cravena zagrał Marcin Kaleta. Joanna Litwin-Widera odegrała rolę Marty Sowbery, a Piotr Rodak wystąpił jako Dick Sowbery. Tomasz Kłaptocz był Panem Cravenem. Marisz Osmelak wcielił się w Bena Weaterstaffa, a Małgorzata Pikus zagrała panią Medlock.
Przedstawienie rozpoczęło się od momentu, gdy Mary przyjechała z Indii do wuja Archibalda Cravena mieszkającego w Angli. Jego posiadłość była duża i tajemnicza, a szczegłólnie ogród, który od 10 lat był zamknięty. Mary była kapryśna, niemiła, uparta i samolubna, lecz z czasem się zmienia. Dziewczynce nudziło się w domu więc wyszła do ogrodu, gdzie poznała ogrodnika Bena i ptaszka rudzika. Odnalazła klucz oraz furtkę do tajemniczego ogrodu – szarego i smutnego. Chciała tam sadzić kwiatki więc Dick, brat służącej Marty, przyniósł jej nasionka, a ona pokazała mu ogród. Od tego czasu razem w nim pracowali. Pewnej nocy, słycząc krzyk, wyszła z pokoju i znalazła swojego kuzyna Collina. Nic o nim nie wiedziała, ponieważ pan Craven zakazało nim mówić. Chłopiec był zdrowy, lecz wmawiał sobie, że jest śmiertelnie chory przez co ciągle leżał w łóżku i wcale nie chodził. Mary przekonała go do wyjścia na dwór na wózku. Pojechali do ogrodu gdzie spotkali Bena, który myślał że panicz jest kaleką. Collin wstał, by udowodnić,że nim nie jest. Z czasem biegał jak inni. Trzymali to w tajemicy aż do powrotu pana Cravena z zagranicy. Od tej pory wuj Mary często spędzał czas z synem w tajemniczym ogrodzie.
Spektakl był fascynujący i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Scenografia pomysłowa. Ciekawy motyw ogrodu w postaci wielkiej szklanej skrzyni z huśtawką i różami. Muzyka dodawała tajemniczego nastroju, a kostiumy odpowiednio dobrane. Aktorzy interesująco odegrali swoje role. Ich gra była na wysokim poziomie.
Moim zdaniem spektakl pobudzał wyobraźnię. Uważam tak, bo pomógł mi wyobrazić sobie bohaterów książki i interesujco przedstawił fabułę. Reżyserowi i całej ekipie udało się stworzyć wspaniały spektakl.

M. Czyż
Dzień Nauczyciela

16 października odbyło się przygotowane przez uczniów kl. V b przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie z przymrużeniem oka przedstawili sceny z życia szkoły, podając instrukcję rozróżniania nauczyciela od ucznia, przytaczając żartobliwe zdania z zeszytów szkolnych, odgrywając scenkę z lekcji języka polskiego oraz prezentując pokaz mody nauczycielskiej. Następnie zaprosili zebranych na Szkolną Galę Oskarową, w której zwycięzcami zostali pracownicy naszej szkoły. Nie obyło się też bez życzeń dla wszystkich pracowników szkoły i odśpiewania „Sto lat”. Na zakończenie dla wszystkich zebranych zaśpiewała uczennica kl. VII b – Dorota Smolorz.

M. Sygut
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Wyjazd do kina

12 pażdziernika uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do kina. Biorą w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Najlepszym z nich koszty biletów pokrywa Rada Rodziców. Również ona sponsoruje transport wszystkich uczniów.
J. Chrzan
Sztafetowych biegi przełajowe na szczeblu powiatowym

11 października uczniowie klas IV - VIII reprezentowali naszą szkołę w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. Startowali w dwóch kategoriach wiekowych, dziewczęta i chłopcy klas IV - VI oraz dziewczęta klas VII - VIII + gimnazjum. Najlepiej spisały się zawodniczki klas młodszych zajmując wysokie 3 miejsce w składzie: Julia Krakowczyk, Nadia Marczak, Aleksandra Uherek, Marlena Czyż, Zuzanna Zniszczoł i Karolina Tyman. Pozostali nasi reprezentanci dzielnie walczyli jednak pozostałe drużyny okazały się mocniejsze.

E. Uherek
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Dzień Chłopca

11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Dziewczyny (z pomocą wychowawców i rodziców) przygotowały poczęstunki, atrakcje oraz prezenty dla chłopaków z klasy. Mogliśmy także wysłuchać audycji radiowej szkolnego radia "Mix" z dedykacjami dla wszystkich chłopaków. Wszyscy chłopcy byli bardzo zadowoleni z otrzymanych prezentów, co okazywali chwaląc się nimi podczas przerw.
L. Szymańska
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Pasowanie na ucznia naszej szkoły

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym uczęszczają dopierwszej klasy zaprezentowali swoje talenty rodzicom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Śpiewali, tańczyli i recytowali, chwaląc się nowymi umiejętnościami i wiedzą nabytą w szkole. Złozyli uroczystą przysięgę, ze będą godnie repreznetować naszą placówke. Zostali przyjęci do społeczności skzolnej i pasowani na uczniów przez przedstawicieli Samorzadu Uczniowskiego.

J. Chrzan
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Filharmonia "Muzyka naszych sąsiadów"

W murach naszej szkoły gościliśmy muzyków z ROW z Rybnika. Zaprezentowali uczniom materiał, którego tematem przewodnim była muzyka charakterystyczna dla sąsiadujących z nami państw.

J. Chrzan
Wizyta w Powiatowym Domu Dziecka

4 października br. uczennice aktywnie działające w Szkolnym Kole Wolontariatu, pod opieką szkolnego pedagoga, dostarczyły do Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach słodką niespodziankę, która sprawiła wychowankom placówki wiele radości.
W czerwcu oraz wrześniu br. uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej, podczas której zbierali słodycze na rzecz wychowanków domu dziecka. Akcja zakończyła się sukcesem, a zebrane słodycze zostały przekazane wychowankom domu dziecka.
Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom ZSP w Godowie oraz ich rodzicom za wzorową postawę i aktywny udział w zbiórce.

I.Hudek
Czwartoklasiści w teatrze

3 pażdiernika uczniowie czwartych klas zobaczyli musical "Mikołajek - dwa światy" w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Przedsatwie oparte było na jednej ze szkolnych lektur - "Przygodach MIkołajeka" J. Sempe i R. Gościnnego. Odnosiło się też do współczesności i cyberświata. Uczniowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej i kostiumów.

J. Chrzan
26 Bieg Gazety Wodzisławskiej im. Leszka Kowalczyka

Dnia 28 września uczniowie naszej szkoły z klas IV-VII wzięli udział w 26 Biegu Gazety Wodzisławskiej im. Leszka Kowalczyka. Trasa biegu wiodła malowniczymi ścieżkami Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Na starcie zameldowało się ponad 300 uczestników. Nasi reprezentanci zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Dominik Mechliński - III miejsce, Marlena Czyż - II miejsce, Karolina Tyman- III miejsce, Zuzanna Zniszczoł - V miejsce. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

E. Uherek
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

27 września uczniowie klas IV - VIII bawili się na wspólnej dyskotece z okazji Dnia Chłopca. Inicjatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Uczniowie dobrze się bawili pod czujnym okiem nauczycieli.

J. Chrzan
Dzień Języków Obcych

Jak co roku, 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie mogli posłuchać audycji radiowej dotyczącej historii tego święta, a także poznali ciekawostki związane z uczeniem się języków obcych. Wszyscy mogli się także zmierzyć z łamańcami w różnych językach. Pani z języka angielskiego zorganizowała również w tym dniu konkurs na symbol Wielkiej Brytanii lub Niemiec. Konkurs rozstrzygnięto dwa tygodnie później, a laureatami zostały:
Nadia Marczak z kl. V a (rzeźba brytyjskiej budki telefonicznej) oraz Maja Rupińska z kl. II (plakat z różnymi symbolami Wielkiej Brytanii). Gratulujemy!


L. Szymańska
Próbny alarm przeciwpożarowy

21 września uczniowie naszej skzoły wzięli udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym. Jednym z jego elementów był pokazaz pierwszej pomocy zorganizowany przez strażaków.

J. Chrzan
Wycieczka kl. VII i VIII
na Uniwersytet Śląski w Katowicach

Tradycyjnie we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swe podwoje dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Każdego roku organizatorzy przygotowują nowe tematy, bogato ilustrowane różnymi, ciekawymi doświadczeniami. W tym roku tematyką spotkań były: "Potęga ciśnienia" oraz "Wszechobecne fale". Nasza szkoła także skorzystała z okazji odwiedzenia Uniwersytetu. 24 września uczniowie klas VII oraz klasy VIII uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z prawami fizyki, pokazach eksperymentów i wykładach, które odbyły się na wydziale fizyki, chemii i matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie brali czynny udział w pokazach, uczestniczyli w prezentowanych eksperymentach. Każdy wykład niósł dużą dawkę wiedzy, a dla wielu uczestników pokazy był ważnym wydarzeniem i niezwykłą przygodą intelektualną. Uczniowie mogli odkryć fakt, że obcowanie z nauką może być bardzo przyjemne i budzące nowe fascynacje.

K. Powieśnik
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Spotkanie z panem Pająkiem

13 września odwiedził nas wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt pan Andrzej Pająk. Tematem przewodnim spotkania było życie motyli oraz chrząszczy Polski i świata. W czasie dwugodzinnych zajęć pan Pająk przekazał uczniom wiedzę na temat entomologii jako nauki, metod obserwacji i badań terenowych. Dowiedzieli się również jak pozyskuje się eksponaty i na czym polega ich metoda preparatorska. Poznali budowę owadów, z jakiej rodziny dany owad pochodzi, czym się żywi, jak się przeobraża, jakie jest znaczenie owadów w relacji owad- roślina oraz, które gatunki są chronione. Warsztaty dały możliwość uczniom bezpośredniej obserwacji wielu gatunków przepięknych motyli i chrząszczy. P. Pająk starał się wyrobić również w uczniach poczucie szacunku i otaczania opieką wszystkich istot żyjących w ich środowisku. To była naprawdę pouczająca, żywa lekcja przyrody.

L. Szymańska
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Spotkanie z panem policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci kl. I – III poznają i utrwalają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu drogi.
W ramach edukacji w tym kierunku we wrześniu zaprosiliśmy pana policjanta - asp. Łukasza Chłapek, który spotkał się z najmłodszymi uczniami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze, jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia.


L. Szymańska

Zebranie z rodzicami

Zebranie rodziców odbędzie się 13.09.2018r. o godz. 16.30w korytarzu szkoły. Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy.

Informacja Sląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
o terminie wyłożenie szczepionki przeciw wściekliźnie

Przeczytaj informację Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o terminie wyłożenia szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów wolno żyjących.
Informacja prasowa Kliknij!
List Kliknij!

Godowski Uniwersytet Dziecięcy WSH

Informacje o Godowskim Uniwersytecie Dziecięcym znajdują się na stronie http://www.humanitas.edu.pl/udgodow .Kliknij!

Wycieczka do Energylandii

4 września odbyła się wycieczka klas: IV-VIII do Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z terminu wycieczki, gdyż uznali, że jest to wymarzone „zakończenie wakacji”:). A dodatkowo, byliśmy w Parku prawie sami i nie musieliśmy czekać w długich kolejkach. Energylandia to miejsce wspaniałej zabawy, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Cały park podzielony jest na kilka stref: strefa dla dzieci, strefa familijna, strefa ekstremalna oraz Water Park. Każdy mógł wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. Strefa dziecięca to miejsce, gdzie młodsze dzieci mogą wyszaleć się na specjalnie dla nich przystosowanych atrakcjach. Kolorowe karuzele, roller-coastery, auta, kolejki, czy zjeżdżalnie spełniły wszystkie dziecięce marzenia. Nieco starsi natomiast mogli cieszyć się atrakcjami strefy ekstremalnej, takimi jak słynne: Roller-coaster Mayan, Formuła 1, czy nowo otwarty Mega Coaster Hyperion. Wycieczka była pełna wrażeń, naładowała nas pozytywną energią potrzebną do ciężkiej pracy w nowym roku szkolnym i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

L. Szymańska
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Przeczytaj list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Kliknij!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wrzesień to czas, kiedy wracamy wypoczęci po wakacjach do szkoły, gotowi na nowe wyzwania, wiedzę i znajomości. 3 rześnia uczniowie Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/19. Na początku uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy św. w kościele parafialnym. Następnie Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, a szczególnie "Pierwszaków" w murach naszej Szkoły. Uczniowie klas: VII wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie dotyczące szkolnych przygód oraz upamiętniające ważne wydarzenia historyczne września 1939r.
L. Szymańska
Podglad niedostepny
Więcej zdjeć w galerii:Kliknij!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018r.

Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św w kościele pw. św. Józefa Robotnika o godz. 8.00. Nastepnie uczniowie wraz z nauczycielami spotkają się w korytarzu szkoły.


© 2010 Szkoła Podstawowa w Godowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt Krzysztof Barabas|Wykonanie ComSolution Usługi Informatyczne