Strona w przebudowie

Informujemy, że obecna strona internetowa Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym jest nieaktywna. Trwają prace nad nową stroną internetową szkoły.

Regulamin konkursu "Mój Śląsk"

W załączniku znajduje się regulamin konkursu "Mój Śląsk". Zapraszamy do udziału."
Przeczytaj regulamin konkursu.Kliknij!

Zebranie rodziców

Zebrania z rodzicami odbędą się w czwartek 30 maja 2019r. o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.

I miejsce w czwórboju lekkoatletycznym

W dniu 24 maja w Wodzisławiu Śl. przy Zespole Szkół Tecnicznych uczniowie naszej szkoły rywalizowali w czwórboju lekkoatletycznym w 1/4 finału wojewódzkiego. Zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zdobywając 1 miejsce w kategorii dziewcząt (Marlena Czyż, Julia Krakowczyk, Nadia Marczak, Karolina Tyman, Aleksandra Uherek, Zuzanna Zniszczoł) co dało awans do finału wojewódzkiego. Chłopcy natomiast zajęli 6 miejsce (Maksymilian Gawenda, Błażej Hejmej, Kacper Krzystała, Jakub Hudek, Patryk Przybyła, Patryk Pyrzyński). Gratulujemy
E. Uherek

"Balladyna" z Teatrem Młodego Pokolenia"

W środę, 15.05.2019 uczniowie klas 7a i 7b szkoły podstawowej zebrali się na małej sali gimnastycznej aby zobaczyć spektakl pt. ,,Balladyna” J. Słowackiego. Sztukę wystawił Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Spektakl był doskonałą okazją do przybliżenia fabuły znanej tragedii oraz ciekawym doświadczeniem i oryginalną lekcją literatury. Młodzież mogła sobie przypomnieć podstawowe elementy języka teatru, podziwiając kostiumy, rekwizyty, scenografię, muzykę oraz grę aktorską twórców przedstawienia. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie poznali treść Balladyny, a także zostali zachęceni do przeczytania utworu.Aktorzy doskonale wczuli się w swoje role. Mimo że było ich tylko trzech, doskonale sobie poradzili. Mieli niesamowitą energię na scenie i donośny głos, który idealnie wpasowywał się w ich role.
Sztuka wszystkich zaciekawiła, czego dowodem była cisza panująca wśród publiczności. Natomiast na końcu spektaklu zagrzmiały zasłużone, gromkie brawa dla aktorów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż teatr jest godny polecenia.
Gabrysia Firla

Witaj przygodo!

8.05.2019r. wyjechaliśmy na wycieczkę z 6a, 5a oraz z trzema osobami z klasy 5b. Zbiórka była o 7.30, organizatorami były Pani Justyna Chrzan i Pani Izabela Zozworek. Wyjechaliśmy około godziny 7.45 spod kościoła w Godowie. Od razu po wyjeździe ruszyliśmy do Złotego Stoku i zwiedzaliśmy tam Kopalnię Złota z przewodnikiem, w której popłynęliśmy łodzią. To miejsce było jednym z moich ulubionych. Następnie wyruszyliśmy do Kłodzka, by zwiedzić miasto oraz Twierdzę. Krążyliśmy w labiryntach z przewodnikiem. Póżnym popołudniem udaliśmy się do naszego hotelu „Villa Marianna”. Miejsce było bardzo ładne, zadbane i czyste. Apartamenty były rewelacyjne! Wieczorem poszliśmy na ognicho – było super!
Następnego dnia wybraliśmy się do Wambierzyc, by zwiedzić Bazylikę. W drugiej kolejności wchodziliśmy na Szczeliniec z przewodnikiem Mariuszem. To miejsce było warte wejścia, później pojechaliśmy do Błędnych Skał i spacerowaliśmy po labiryncie skalnym. Po spacerze pojechaliśmy do Kudowy Zdroju i tam zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek oraz cmentarz przy kaplicy, poznaliśmy historię ludzi z Kudowy. W dniu powrotnym, czyli w piątek, pojechaliśmy do Skalnego Miasta w Czechach. Zwiedzanie labiryntów skalnych oraz rejs łódką z bardzo zabawnym Panem utknął nam w pamięci.Pilotką naszej wycieczki była kapitalna Pani Monika.
Wyjazd uznaję za udany, ponieważ każde miejsce wiązało się z jakąś legendą, ciekawostką i historią. Kierowca autobusu i pilotka wycieczki spisali się na medal. Bardzo dziękuję nauczycielom za troskę i opiekę.
Julia K

„Wycieczka była świetnie zorganizowana, zaplanowana co do minuty!Nazsza pani pilot i kierowca mieli świetne poczucie humoru.” ( Julia S.)
„Strasznie podobały mi się labirynnty w Błędnych Skałach. Myślę, że villę, która była przepiekna i program wycieczki, poleciłabym innym klasom.” (Wiktoria H.)
Najbardziej podobał mi się w Kopalni Złota i w Skalnym Mieście.” (Marlena Cz.)
„Wycieczka była pełna wrażeń i jedną z najlepszych, na jakiej byłam.” (Zuzia G.)
„Zwiedzanie kopalni było fascynujące.” ( Kacper L.)
„Najbardziej podobał mi się pokój, bo był luksusowy.” (Łukasz G.)

Spotkanie z Familią Szlachecką

Po raz kolejny spotkaliśmy się z przedstawicielami Familii Szlacheckiej z Wodzisławia Śląskiego, którzy przeprowadzili dla naszych uczniów lekcję historii. Tematem spotkania było powstanie styczniowe. Uczniowie zobaczyli fragmenty filmu rekonstrukcyjnego, orginalną broń oraz ubiory z tamtego okresu. Wysłuchali również wielu ciekawych opowieści i wiadomości, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.
J. Chrzan

Informacja

Informuję, że pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Godowie począwszy od 8 kwietnia 2019r. przystępują do Ogólnopolskiego Strajku Pracowników Oświaty. Zastępcze zajęcia organizowane będą w świetlicy.
W naszej szkole i w przedszkolu wszyscy nauczyciele wyrazili chęć przystąpienia do akcji protestacyjnej.Jedynie dyrektor nie może strajkować, ale to nie znaczy że samodzielnie jestem w stanie zorganizować pracę w te trudne dni, które będą przed nami.
Wytłumaczę Państwu krótko, dlaczego to będzie dla mnie trudny czas. Ewentualny strajk będzie polegał na tym, że każdy pracownik szkoły i przedszkola będzie musiał rano każdego dnia wpisać się na listę strajkujących. To będzie znaczyło, że dopiero od rana będę mogła zająć się organizacją pracy w tym dniu. Jeżeli ktoś z Was przyprowadzi dziecko do szkoły czy przedszkola będę musiała zająć się tymi dziećmi, gdyż nie mogę ich zostawić bez opieki.
Proszę pamiętać, że dzieci są dla mnie i dla moich nauczycieli najważniejsze, dlatego proszę o zrozumienie tej sytuacji. Musimy zmobilizować i zewrzeć szyki w rodzinach, w szkole i przedszkolu.
Będę na bieżąco porozumiewała się z Państwem. Obserwujcie też na bieżąco wiadomości w mediach oraz zaglądajcie na Librusa.
B. Brzezińska
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Godowie

Informacja o poziomie zanieczyszczenia powietrza

Poniżej znajduje się link do strony internetowej, na której można na bieżąco sprawdzać jakość powietrza w Gminie Godów.
Informacje jakości powietrza w Gminie Godów Kliknij!

Projekt ESA - Anonimowa Ankieta

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w pracę z dziećmi i rodzicami w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej ESA. Poniżej znajduje się link do QUIZu, który jest zadaniem domowym dla dziecka i rodzica. Bardzo prosimy o wykonanie go wspólnie w domu. óuiz jest całkowicie anonimowy, a jego wykonanie zajmuje około 20 - 25 min. Potwierdzeniem wykonania zadania jest przyniesienie do szkoły przez dziecko lub przesłanie przez rodzica (via dziennik elektroniczny) hasła, które znajduje się na końcu ankiety.
Anonimowa ankieta do rozwiązania znajduje się tutaj.
Kliknij!

Spotkanie o smogu!

Serdecznie zapraszamy na spotaknie o smogu 4 marca 2019r. o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Godowie.
Na spotkaniu dowiedzą się Państwo:
- Czym jest SMOG i skąd się bierze?
- Jak SMOG wpływa na nasze zdrowie oraz naszych dzieci i ich rozwój?
- Jak bronić się i walczyć ze smogiem?
- Jak korzystać z dotacji w ramach Programu Czyste Powietrze?
- Jakie programy, dotacje i instrumenty mamy do walki ze SMOGIEM?
- Jakie są wyniki pomiarów SMOGU w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej?

Zobacz zaproszenie na spotkanie Kliknij!

Dzień Liczby Pi

Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Data ta nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”.
Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb.
W związku z tym Dzień Liczby Pi zorganizowany został również w naszej szkole. Uczniowie przygotowali piękne plakaty na temat liczby Pi, wykonywali kolorowe liczby Pi i zawieszali je na „ drzewku Pi”, rysowali obrazki z ukrytymi symbolami Pi, wyszukiwali ważne daty w rozwinięciu tej liczby i częstowali się słodkościami, które oczywiście miały okrągły kształt. Wyrazem zaangażowania uczniów był również strój, który miał nawiązywać do symbolu Pi czyli ”na okrągło”.
Pokazaliśmy, że matematyka, to nie tylko trudne zadania i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.
Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka.
M. Prochasek

Zebranie rodziców

Dyrektor ZSP w Godowie informuje, że 5 marca 2019r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców przyszłych uczniów klasy I. Zebranie odbędzie się w szkole podstawowej w sali nr 2.Zapraszamy.

Pierwsze miejsce i wyróżnienie
w konkusie recytatorskim w Łaziskach

Marzec to miesiąc, w którym co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Przecinek". Reprezentantakami naszej szkoły były: Helena Popławska, Zuzanna Banko, Karolina Klepek i Nadia Marczak. W kategorii klas IV - VI wyróżnienie zdobyła Nadia Marczak W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zdobyła Helena Popławska, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym w Gliwicach. Trzymamy kciuki i powodzenia.

J. Chrzan
Wizyta filharmoników

27 lutego uczniowie wzięli udział w koncercie filharmoników ROW z Rybnika. Tematem spotkania była muzyka karnawałowa.Uczniowie wraz z muzykami grali i przedstawiali utwory, które wszystkim kojarzą się z karnawałem.

J. Chrzan
Przypomnienie zasad bezpieczeństwa

Siódmego lutego 2019r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem policjantem, który przypomniał zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Zwrócił szczególną uwagę na okres zbliżających się ferii zimowych, zabaw na śniegu, w okolicach dróg, rzek i zbiorników wodnych.

J. Chrzan

Projekt ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Poniżej znajdują sie materiały dostępne w ramach Projektu ESA - Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Zobacz film "cały ten smog"Kliknij!

Zobacz film "Nie chcę tak żyć" Kliknij!

Zobacz prezentację ESAKliknij!

Zimowy wypoczynek - informacja MEN

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej ministerstwa znajdują się rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Rodzicom i opiekunom przypominamy również adres www.wypoczynek.men.gov.pl, gdzie znajduje się baza wypoczynku. Na bieżąco publikowane są w niej informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.
Informacje o bazie wypoczynku: www.wypoczynek.men.gov.pl Kliknij!

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji

Poniżej zamieszczony został list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców, opiekunów uczniów. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.
Przeczytaj ist Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców, opiekunów uczniów. Kliknij!

Dzień Babci i Dziadka

28 stycznia 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Warsztaty z lokalnym twórcą

25 stycznia uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach z lokalnym twórcą.

III miejsce w Gminnym Konkursie "Matematyczne Pendolino" w Łaziskach

Marek Pukowiec, uczeń klasy Va, zdobył III miejsce w kategorii klas V w Gminnym Konkursie "Matematyczne Pendolino", który odbył się 22 stycznia 2019r. w Łaziskach. W konkursie brali udział uczniowie klas IV i V, którzy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomoscią tabliczki mnożenia oraz dodawania i odejmowania w zakersie do 100. Naszą szkołę reprezentowali również: Karolina Klepek i Emilia Herman z klasy IV a oraz Oliwia Hejmej z klasy Va. Gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!

M. Prochasek
Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej – realizowanej przez NASK PIB we współpracy z PZU.
Wyjazd do kina dla najlepszych uczniów

18 stycznia 2019r. wszyscy uczniowie naszej szkoły pojechali do kina.Nasza szkoła już od kilkunastu lat współpracuje z Cinema City w Rybniku. Okazją do wyjazdów do kina jest zakończenie okresu. Dwa razy w roku Rada Rodziców sponsoruje przejazd autokarów oraz bilety wstępu dla uczniów, którzy uzyskali średnią przynamniej 4,75% i bardzo dobre zachowanie.
J. Chrzan

Informator dla rodziców

Poniżej zamieszczony został informator dla rodziców, podsumowujący pierwszy okres tego roku szkolnego

Przeczytaj informator szkoły, podddsumowujący pierwszy okres. Kliknij!

Cennik opłat za zdjęcia

Poniżej zamieszczony został cennik opłat za zdjęcia wykonane w naszej szkole przez firmę MAWI. Prosimy zainteresowanych rodziców o zapoznanie się z nim.

Zebranie z rodzicami

w dniu 17.01.2019r. o godz. 16.30 odbędzie się ogólne zebranie rodziców podsumowujące I okres roku szkolnego 2018/19.Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

Żywa lekcja historii

Dodatkowe informacje pojawią się wkrótce
Filharmonia

10 stycznia 2019r. już po raz kolejny uczniowie wzięli udział w spotakaniu z filharmonikami ROW. Tematem spotkania była muzyka, króra kojarzy się wszytskim ze świętami i zimową porą roku.

J. Chrzan
Pokazy judo

8 stycznia w naszej szkole gościliśmy wychowanków klubu judo "Polonia Łaziska". Zaprezentowali oni uczniom swoje umiejętności. Pochwalili się swoimi umiejętnościami oraz zachęcili do uprawiania tej dyscypliny sportowej oraz do aktywnego spędzania czasu wolnego.

J. Chrzan
Jasełka

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma pięknymi tradycjami i zwyczajami. W naszej szkole nie zabrakło klasowych wigilijek, łamania się opłatkiem jak i wystawienia inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanym Jasełkami.
W świąteczna atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I, V, VI i VII, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli. Przenieśliśmy się na dwór Heroda oraz do izby śląskiej. Dziewczynki z klasy pierwszej przygotowały układ taneczny do znanej pastorałki „Był pastuszek bosy”, witane były gromkimi brawami.
Po przedstawieni pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia oraz wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie samej pani Dyrektor, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Dziękujemy za wielki trud włożony w przygotowanie przedstawiania uczniom i nauczycielom. Dzieci miały możliwość pokazania jasełek również w Domu Seniora w Godowie oraz w tutejszym kościele gdzie zostali ciepło przyjęci.

Zajęcia z lokalnym twórcą

Dodatkowe informacje pojawią się wkrótce

Mikołajkowy seans filmowy

Zgodnie z tradycją nasi uczniowie wzięli udział w mikołajkowym seansie filmowym, który zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i wychowawcami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym zainteresowanie wśród uczniów cieszyły się filmy związane ze zbliżającymi się świętami.

J. Chrzan
Dzień Górnika

Dodatkowe informacje pojawią się wkrótce
Dyskoteka andrzejkowa

29 listopada 2018r. uczniowie klas IV - VIII wspólnie bawili się na zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dyskotece. Oczywiście nie obyło się bez andrzejkowych wróźb, z których można było dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości.

J. Chrzan
Koncert filharmoników

29 listopada 2018r. w murach naszej szkoły gościlismy filharmoników ROW. Tym razem nasi uczniowie wysłuchali koncertu pod tytułem "Muzyka patriotyczna". Koncert jest częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

J. Chrzan
Przedstawienie profilaktyczne

15 listopada 2018r. uczniowie zobaczyli przedstawienie profilaktyczne teatru Bajaderka pt. "Bezpieczny interenet".
J. Chrzan
Wojewódzki finał zmagań w badmintona

14 listopada nasze uczennice Maja Skupnik i Julia Borek brały udział w kolejnym etapie zmagań z badmintonem. Tym razem także nie dały szans rywalkom i zajmując 1 miejsce awansowały do półfinału wojewódzkiego.
W dniu 23 listopada Maja Skupnik i Julia Borek reprezentowały naszą szkołę w półfinale wojewódzkim z badmintona. Zajmując 2 miejsce zapewniły sobie wielki finał.
4 grudnia to nie tylko Barbórka. Nasze dziewczyny w tym dniu zmagały się w finale wojewódzkim z badmintona. Na tym etapie przeciwnik okazał się silniejszy, jednak nasze dziewczyny ostatecznie uplasowały się na wysokim 7 miejscu. Myślę, że to jest ogromny sukces tych dziewczyn, które z małej szkoły zabrnęły tak wysoko pokonując po drodze naprawdę trudnych przeciwników. GRATULACJE I UŚCISKI.

E. Uherek

Wywiadówki i konsultacje dla rodziców

w dniu 27.11.2018r. o godz. 16.30 odbędą się wywiadówki i konsultacje dla rodziców. W czasie ich trwania rodzice otrzymają loginy i hasła do dziennika elektronicznego. Serdecznie zapraszamy.

Podziękowanie za udział w zbiórce elektośmieci

Przeczytaj list Green Office Ecologic Spółka z o.o. z podziękowaniami za aktywny udział w zbióre elektrośmieci.Kliknij!

Gminny Turniej Gier Planszowych

Dodatkowe informacje wkrótce
Turniej Szachowy

Dodatkowe informacje wkrótce
Dzień Biblioteki

Dodatkowe informacje wkrótce <

Dzień wolny

Informujemy, że dzień 12 listopada 2018r. jest dniem wolnym.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Przeczytaj list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.Kliknij!

Zbiórka charytatywna z okazji Dnia Wszystkich Świętych

Przeczytaj list Fundacji "Wspólnota Dobrej Woli" z Wodzisławia Śląskiego z podziękowaniami za pomoc w organizacji zbiórki charytatywnej.Kliknij!

Akcja "Pomoc dla zwierzaków ze schroniska
w Jastrzębiu Zdroju"

Nasz Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze organizują zbiórkę karmy (suchej, mokrej) i starych koców dla zwierząt ze schroniska w Jastrzębiu Zdroju. Od 29 października do 16 listopada 2018r. Bardzo prosimy o przynoszenie karmy lub koców do szkoły i zgłoszenie tego faktu swoim wychowawcom.
Pieski i kotki ze schroniska liczą na Waszą pomoc!
L. Szymańska
Szkolna akcja „Czysty Aniołek”

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego bardzo chętnie angażują się w działalność charytatywną. Nigdy nie zostają obojętni wobec potrzeb innych osób.
W październiku br., w naszej szkole odbyła się akcja „Czysty Aniołek”- w ramach działalności stowarzyszenia „Piękne Anioły”. Uczniowie zbierali środki czystości, środki higieny osobistej, a także kosmetyki i ręczniki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego regionu. Liczył się każdy drobny gest. Jak się okazało, zaangażowanie dzieci i młodzieży w zbiórkę było bardzo duże, a nasza szkoła spisała się na medal. Wśród środków czystości, środków higieny osobistej, pojawiło się wiele ręczników, kosmetyków (odżywek, kremów, dezodorantów), szczoteczek do zębów.
8 listopada br. przedstawiciel stowarzyszenia „Piękne Anioły”, pani Monika Sobik osobiście odebrała zebrane przez naszych uczniów dary i było mile zaskoczona ich ilością. W organizację zbiórki zaangażowało się Szkolne Koło Wolontariatu. Bardzo dziękujemy za wzorową postawę, udzielone wsparcie i pomoc wszystkim zaangażowanym uczniom oraz ich rodzicom.
I. Hudek
Uroczysta akademia z okazji 100.Niepodległości

9 października wychowankowie przedszkola i uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolengo w  Godowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Wychowankowie przedszkola zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Chwalili piękno ziemi ojczystej i opowiadali o patriotyzmie. Następnie uczniowie klasy Va i VI zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne, opowiadając historię drogi Polski do odzyskania niepodległości. Nie zabrakło również nawiązań do współczesności.
Wszyscy wychowankowie i uczniowie naszego zespołu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu dla niepodległej. Wszyscy o godzinie 11.11. wspólnie zaśpiewali nasz hymn narodowy.

J. Chrzan
Akcja "Czysty Aniołek"!

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski ZSP w Godowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do szkolnej zbiórki charytatywnej: „Czysty Aniołek”, którą prowadzi stowarzyszenie Piękne Anioły dla najuboższych dzieci.
Do końca października br. zbieramy środki czystości i środki do higieny osobistej m.in: mydła, żele, płyny do kąpieli, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, a także wszelkie środki piorące i czyszczące oraz ręczniki.
Zbiórka jest dobrowolna. Liczy się każdy drobny gest. Bardzo dziękujemy za aktywny udział i zaangażowanie w tak szlachetnej inicjatywie.
Zobacz plakat akcji Kliknij!
I. Hudek
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

Drodzy rodzice - oddajac elektrośmieci wspieracie szkołę!
W tym roku szkolnym szoła przystąpiła do Akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektośmieci".
Akcaj am na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzizy , oraz prawidłowego gospodarowania odpadami
Teramin akcji: 01.10.2018r. - 19.10.2018r.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Godowie

W akcji nie ma przegranych - zyskuje każda skzoła.W zamian za przyniesiony zużyt sprzet elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzetu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, wystawiamy niezbędne dokumenty w przypadku oddania sprzętu przeznaczonego do likwidacji.
Organizatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 514 048 815, 669 482 511, e-mail:eko-szkoly@greenoffice.co
www.dzieci-zbieraja-elekrosmieci.pl

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego "English Vocabulary Genius V"

26 października uczniowie klas VII i VIII: Karolina Damec, Tomasz Posanow, Paulina Herman, Wojciech Gawenda oraz Robert Staniczek wzięli udział w finale konkursu z języka angielskiego "English Vocabulary Genius" w Radlinie. Konkurs polegał na wyuczeniu się 250 słów z języka angielskiego (z różnych kategorii) oraz napisaniu testu sprawdzającego poziom zapamiętania wyrazów. Niestety, konkurencja była bardzo liczna i silna, dlatego naszym miłośnikom języka angielskiego nie udało się zdobyć miejsc na podium. Mieli za to okazję by ćwiczyć i sprawdzić swoją pamięć.

L. Szymańska
Turniej badmintona

Za nami 2 dni zmagań w badmintona. 24 i 25 października uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w tej dyscyplinie na szczeblu powiatowym. Rywalizowali w kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt klas IV - VI oraz VII - VIII + gimnazjum. Ten turniej jednak się nie skończył dla dziewcząt klas młodszych Mai Skupnik i Julii Borek, ponieważ awansowały z I miejsca do 1/4 finału wojewódzkiego i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec sukcesów tych zawodniczek. Pozostali nasi uczniowie zajęli również wysokie lokaty od V do VI miejsca. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

E. Uherek
Zawody sportowe klas młodszych

Dodatkowe informacje wkrótce

„Tajemniczy ogród” na deskach teatru

24 października udaliśmy się do teatru w Rybniku, aby zobaczyć spektakl pt.”Tajemniczy ogród”. W wycieczce uczestniczyły trzy klasy: 5a, 5b oraz 6a. Jechaliśmy tam, ponieważ była to nasza lektura. Opiekowały się nami panie z naszej szkoły: Izabela Zozworek, Mariola Sygut i Justyna Chrzan.
Wyreżyserował i zaadaptował to widowisko Bogdan Kokotek. Za scenografię i kostiumy odpowiadała Agata Kokotek. Muzykę skomponował Zbigniew Siwek. W rolę Mary wcieliła się Patrycja Sikora, zaś Collina Cravena zagrał Marcin Kaleta. Joanna Litwin-Widera odegrała rolę Marty Sowerby. Tomasz Kłaptocz wystąpił jako Pan Craven. Spektakl opowiadał historię życia dziesięcioletniej dziewczynki, która wychowywała się w Indiach. Po śmierci rodziców przyjechała do Anglii. Tam zajmowała się ogrodem, co wpłynęło pozytywnie na jej zachowanie. Z niegrzecznej dziewczynki stała się troskliwą i cierpliwą ogrodniczką. Aktorzy występujący na scenie bardzo przekonywująco odegrali swoje role. Kostiumy i scenografia przenosiła widzów do miejsc, w których przebywała Mary.
Według mnie spektakl ten powinni zobaczyć wszyscy. Pomógł lepiej zrozumieć lekturę. Ze spektaklu wynika, że każdy może się zmienić.
K. Frączek
Sprawozdanie z wycieczki do teatru

24 październik 2018 roku klasy 5a, 5b i 6 pojechały do Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybnikuna spektakl na podstawie książki pt. „Tajemniczy ogród”. Opiekunami były panie Izabela Zozworek, Mariola Sygut, Justyna Chrzan i Judyta Grzegoszczyk. Przedstawienie trwało 2 godziny.
Spektakl wyreżysterował Bogdan Kokotek. Scenografię i kostiumy przygotowała Agata Kokotek. Muzyką zajął się Zbigniew Siwek. W rolę Mary Lenoxx wcieliła się Patrycja Sikora. Colina Cravena zagrał Marcin Kaleta. Joanna Litwin-Widera odegrała rolę Marty Sowbery, a Piotr Rodak wystąpił jako Dick Sowbery. Tomasz Kłaptocz był Panem Cravenem. Marisz Osmelak wcielił się w Bena Weaterstaffa, a Małgorzata Pikus zagrała panią Medlock.
Przedstawienie rozpoczęło się od momentu, gdy Mary przyjechała z Indii do wuja Archibalda Cravena mieszkającego w Angli. Jego posiadłość była duża i tajemnicza, a szczegłólnie ogród, który od 10 lat był zamknięty. Mary była kapryśna, niemiła, uparta i samolubna, lecz z czasem się zmienia. Dziewczynce nudziło się w domu więc wyszła do ogrodu, gdzie poznała ogrodnika Bena i ptaszka rudzika. Odnalazła klucz oraz furtkę do tajemniczego ogrodu – szarego i smutnego. Chciała tam sadzić kwiatki więc Dick, brat służącej Marty, przyniósł jej nasionka, a ona pokazała mu ogród. Od tego czasu razem w nim pracowali. Pewnej nocy, słycząc krzyk, wyszła z pokoju i znalazła swojego kuzyna Collina. Nic o nim nie wiedziała, ponieważ pan Craven zakazało nim mówić. Chłopiec był zdrowy, lecz wmawiał sobie, że jest śmiertelnie chory przez co ciągle leżał w łóżku i wcale nie chodził. Mary przekonała go do wyjścia na dwór na wózku. Pojechali do ogrodu gdzie spotkali Bena, który myślał że panicz jest kaleką. Collin wstał, by udowodnić,że nim nie jest. Z czasem biegał jak inni. Trzymali to w tajemicy aż do powrotu pana Cravena z zagranicy. Od tej pory wuj Mary często spędzał czas z synem w tajemniczym ogrodzie.
Spektakl był fascynujący i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Scenografia pomysłowa. Ciekawy motyw ogrodu w postaci wielkiej szklanej skrzyni z huśtawką i różami. Muzyka dodawała tajemniczego nastroju, a kostiumy odpowiednio dobrane. Aktorzy interesująco odegrali swoje role. Ich gra była na wysokim poziomie.
Moim zdaniem spektakl pobudzał wyobraźnię. Uważam tak, bo pomógł mi wyobrazić sobie bohaterów książki i interesujco przedstawił fabułę. Reżyserowi i całej ekipie udało się stworzyć wspaniały spektakl.

M. Czyż
Dzień Nauczyciela

16 października odbyło się przygotowane przez uczniów kl. V b przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie z przymrużeniem oka przedstawili sceny z życia szkoły, podając instrukcję rozróżniania nauczyciela od ucznia, przytaczając żartobliwe zdania z zeszytów szkolnych, odgrywając scenkę z lekcji języka polskiego oraz prezentując pokaz mody nauczycielskiej. Następnie zaprosili zebranych na Szkolną Galę Oskarową, w której zwycięzcami zostali pracownicy naszej szkoły. Nie obyło się też bez życzeń dla wszystkich pracowników szkoły i odśpiewania „Sto lat”. Na zakończenie dla wszystkich zebranych zaśpiewała uczennica kl. VII b – Dorota Smolorz.

M. Sygut
Wyjazd do kina

12 pażdziernika uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do kina. Biorą w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Najlepszym z nich koszty biletów pokrywa Rada Rodziców. Również ona sponsoruje transport wszystkich uczniów.
J. Chrzan
Sztafetowych biegi przełajowe na szczeblu powiatowym

11 października uczniowie klas IV - VIII reprezentowali naszą szkołę w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. Startowali w dwóch kategoriach wiekowych, dziewczęta i chłopcy klas IV - VI oraz dziewczęta klas VII - VIII + gimnazjum. Najlepiej spisały się zawodniczki klas młodszych zajmując wysokie 3 miejsce w składzie: Julia Krakowczyk, Nadia Marczak, Aleksandra Uherek, Marlena Czyż, Zuzanna Zniszczoł i Karolina Tyman. Pozostali nasi reprezentanci dzielnie walczyli jednak pozostałe drużyny okazały się mocniejsze.

E. Uherek
Dzień Chłopca

11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Dziewczyny (z pomocą wychowawców i rodziców) przygotowały poczęstunki, atrakcje oraz prezenty dla chłopaków z klasy. Mogliśmy także wysłuchać audycji radiowej szkolnego radia "Mix" z dedykacjami dla wszystkich chłopaków. Wszyscy chłopcy byli bardzo zadowoleni z otrzymanych prezentów, co okazywali chwaląc się nimi podczas przerw.
L. Szymańska
Pasowanie na ucznia naszej szkoły

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym uczęszczają dopierwszej klasy zaprezentowali swoje talenty rodzicom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Śpiewali, tańczyli i recytowali, chwaląc się nowymi umiejętnościami i wiedzą nabytą w szkole. Złozyli uroczystą przysięgę, ze będą godnie repreznetować naszą placówke. Zostali przyjęci do społeczności skzolnej i pasowani na uczniów przez przedstawicieli Samorzadu Uczniowskiego.

J. Chrzan
Filharmonia "Muzyka naszych sąsiadów"

W murach naszej szkoły gościliśmy muzyków z ROW z Rybnika. Zaprezentowali uczniom materiał, którego tematem przewodnim była muzyka charakterystyczna dla sąsiadujących z nami państw.

J. Chrzan
Wizyta w Powiatowym Domu Dziecka

4 października br. uczennice aktywnie działające w Szkolnym Kole Wolontariatu, pod opieką szkolnego pedagoga, dostarczyły do Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach słodką niespodziankę, która sprawiła wychowankom placówki wiele radości.
W czerwcu oraz wrześniu br. uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej, podczas której zbierali słodycze na rzecz wychowanków domu dziecka. Akcja zakończyła się sukcesem, a zebrane słodycze zostały przekazane wychowankom domu dziecka.
Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom ZSP w Godowie oraz ich rodzicom za wzorową postawę i aktywny udział w zbiórce.

I.Hudek
Czwartoklasiści w teatrze

3 pażdiernika uczniowie czwartych klas zobaczyli musical "Mikołajek - dwa światy" w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Przedsatwie oparte było na jednej ze szkolnych lektur - "Przygodach MIkołajeka" J. Sempe i R. Gościnnego. Odnosiło się też do współczesności i cyberświata. Uczniowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej i kostiumów.

J. Chrzan
26 Bieg Gazety Wodzisławskiej im. Leszka Kowalczyka

Dnia 28 września uczniowie naszej szkoły z klas IV-VII wzięli udział w 26 Biegu Gazety Wodzisławskiej im. Leszka Kowalczyka. Trasa biegu wiodła malowniczymi ścieżkami Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Na starcie zameldowało się ponad 300 uczestników. Nasi reprezentanci zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Dominik Mechliński - III miejsce, Marlena Czyż - II miejsce, Karolina Tyman- III miejsce, Zuzanna Zniszczoł - V miejsce. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

E. Uherek
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

27 września uczniowie klas IV - VIII bawili się na wspólnej dyskotece z okazji Dnia Chłopca. Inicjatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Uczniowie dobrze się bawili pod czujnym okiem nauczycieli.

J. Chrzan
Dzień Języków Obcych

Jak co roku, 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie mogli posłuchać audycji radiowej dotyczącej historii tego święta, a także poznali ciekawostki związane z uczeniem się języków obcych. Wszyscy mogli się także zmierzyć z łamańcami w różnych językach. Pani z języka angielskiego zorganizowała również w tym dniu konkurs na symbol Wielkiej Brytanii lub Niemiec. Konkurs rozstrzygnięto dwa tygodnie później, a laureatami zostały:
Nadia Marczak z kl. V a (rzeźba brytyjskiej budki telefonicznej) oraz Maja Rupińska z kl. II (plakat z różnymi symbolami Wielkiej Brytanii). Gratulujemy!


L. Szymańska
Próbny alarm przeciwpożarowy

21 września uczniowie naszej skzoły wzięli udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym. Jednym z jego elementów był pokazaz pierwszej pomocy zorganizowany przez strażaków.

J. Chrzan
Wycieczka kl. VII i VIII
na Uniwersytet Śląski w Katowicach

Tradycyjnie we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swe podwoje dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Każdego roku organizatorzy przygotowują nowe tematy, bogato ilustrowane różnymi, ciekawymi doświadczeniami. W tym roku tematyką spotkań były: "Potęga ciśnienia" oraz "Wszechobecne fale". Nasza szkoła także skorzystała z okazji odwiedzenia Uniwersytetu. 24 września uczniowie klas VII oraz klasy VIII uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z prawami fizyki, pokazach eksperymentów i wykładach, które odbyły się na wydziale fizyki, chemii i matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie brali czynny udział w pokazach, uczestniczyli w prezentowanych eksperymentach. Każdy wykład niósł dużą dawkę wiedzy, a dla wielu uczestników pokazy był ważnym wydarzeniem i niezwykłą przygodą intelektualną. Uczniowie mogli odkryć fakt, że obcowanie z nauką może być bardzo przyjemne i budzące nowe fascynacje.

K. Powieśnik
Spotkanie z panem Pająkiem

13 września odwiedził nas wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt pan Andrzej Pająk. Tematem przewodnim spotkania było życie motyli oraz chrząszczy Polski i świata. W czasie dwugodzinnych zajęć pan Pająk przekazał uczniom wiedzę na temat entomologii jako nauki, metod obserwacji i badań terenowych. Dowiedzieli się również jak pozyskuje się eksponaty i na czym polega ich metoda preparatorska. Poznali budowę owadów, z jakiej rodziny dany owad pochodzi, czym się żywi, jak się przeobraża, jakie jest znaczenie owadów w relacji owad- roślina oraz, które gatunki są chronione. Warsztaty dały możliwość uczniom bezpośredniej obserwacji wielu gatunków przepięknych motyli i chrząszczy. P. Pająk starał się wyrobić również w uczniach poczucie szacunku i otaczania opieką wszystkich istot żyjących w ich środowisku. To była naprawdę pouczająca, żywa lekcja przyrody.

L. Szymańska
Spotkanie z panem policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci kl. I – III poznają i utrwalają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu drogi.
W ramach edukacji w tym kierunku we wrześniu zaprosiliśmy pana policjanta - asp. Łukasza Chłapek, który spotkał się z najmłodszymi uczniami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze, jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia.


L. Szymańska

Zebranie z rodzicami

Zebranie rodziców odbędzie się 13.09.2018r. o godz. 16.30w korytarzu szkoły. Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy.

Informacja Sląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
o terminie wyłożenie szczepionki przeciw wściekliźnie

Przeczytaj informację Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o terminie wyłożenia szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów wolno żyjących.
Informacja prasowa Kliknij!
List Kliknij!

Godowski Uniwersytet Dziecięcy WSH

Informacje o Godowskim Uniwersytecie Dziecięcym znajdują się na stronie http://www.humanitas.edu.pl/udgodow .Kliknij!

Wycieczka do Energylandii

4 września odbyła się wycieczka klas: IV-VIII do Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z terminu wycieczki, gdyż uznali, że jest to wymarzone „zakończenie wakacji”:). A dodatkowo, byliśmy w Parku prawie sami i nie musieliśmy czekać w długich kolejkach. Energylandia to miejsce wspaniałej zabawy, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Cały park podzielony jest na kilka stref: strefa dla dzieci, strefa familijna, strefa ekstremalna oraz Water Park. Każdy mógł wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. Strefa dziecięca to miejsce, gdzie młodsze dzieci mogą wyszaleć się na specjalnie dla nich przystosowanych atrakcjach. Kolorowe karuzele, roller-coastery, auta, kolejki, czy zjeżdżalnie spełniły wszystkie dziecięce marzenia. Nieco starsi natomiast mogli cieszyć się atrakcjami strefy ekstremalnej, takimi jak słynne: Roller-coaster Mayan, Formuła 1, czy nowo otwarty Mega Coaster Hyperion. Wycieczka była pełna wrażeń, naładowała nas pozytywną energią potrzebną do ciężkiej pracy w nowym roku szkolnym i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

L. Szymańska

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Przeczytaj list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Kliknij!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wrzesień to czas, kiedy wracamy wypoczęci po wakacjach do szkoły, gotowi na nowe wyzwania, wiedzę i znajomości. 3 rześnia uczniowie Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/19. Na początku uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy św. w kościele parafialnym. Następnie Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, a szczególnie "Pierwszaków" w murach naszej Szkoły. Uczniowie klas: VII wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie dotyczące szkolnych przygód oraz upamiętniające ważne wydarzenia historyczne września 1939r.
L. Szymańska

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018r.

Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św w kościele pw. św. Józefa Robotnika o godz. 8.00. Nastepnie uczniowie wraz z nauczycielami spotkają się w korytarzu szkoły.


© 2010 Szkoła Podstawowa w Godowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt Krzysztof Barabas|Wykonanie ComSolution Usługi Informatyczne